Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bliznem

AKTUALNOŚCI, strona 1:

...do Zdroju

Utworzono dnia 12.08.2022

W środę 10.08. w ramach zajęć turystyczno rekreacyjnych, wyjechaliśmy na wycieczkę do Rymanowa-Zdroju. To miejscowość uzdrowiskowa, położona w powiecie krośnieńskim. W 1876 r. odkryto tam źródła mineralne o silnym stężeniu jodu i żelaza, co spowodowało rozwój tej miejscowości i  budowę pensjonatów. Dzisiaj miejsce to cieszy się olbrzymia popularnością nie tylko wśród kuracjuszy. Liczne fontanny, ścieżki spacerowe, klomby kwietne, sprzyjają doskonałemu relaksowi przyjeżdżającym tam turystom.

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,do-zdroju

Kurs komputerowy

Utworzono dnia 12.08.2022

Od dnia 21 czerwca do 12 lipca tego roku odbył się w naszym ośrodku kurs komputerowy pod nazwą ”Nastaw się na rozwój”. Z dużym zaangażowaniem 12 uczestników poszerzało swoją wiedzę i rozwijało umiejętności w tej dziedzinie.

Szkolenie - „Specyfika funkcjonowania i komunikacji osób Głuchych"

Utworzono dnia 11.08.2022

W dniu 22.07.2022 r. odbyło się szkolenie dla pracowników naszego ośrodka pt. „Specyfika funkcjonowania i komunikacji osób Głuchych".

Głównym prowadzącym był pan Piotr Krupa, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Pitagoras w Rzeszowie. Szkolenie dotyczyło obyczajowości środowiska osób Głuchych oraz sposobach ich komunikacji. Rozmawiano o napotykanych przez nie barierach i trudnościach, podejmowanych rolach społecznych i aktywności zawodowej. Umożliwiono nam także szersze zapoznanie się z tzw. Kulturą Głuchych.

Nasz Warzywniak

Utworzono dnia 21.07.2022

...koniecznie zobaczcie jakie cuda wyrosły w naszym Warzywniaku!

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,nasz-warzywniak

Wycieczki po zdrowie

Utworzono dnia 21.07.2022

Profilaktyka, leczenie i rehabilitacja to cel naszych ostatnich wyjazdów do jaskini solnej w Iwoniczu Zdroju oraz tężni w Sołonce.

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,wycieczki-po-zdrowie

Wewnętrzne zawody w tenisa stołowego

Utworzono dnia 21.07.2022

Z dużą dozą humoru i w atmosferze zdrowej rywalizacji rozegraliśmy wewnętrze zawody w tenisa stołowego. Każdy miał okazję spróbować swych sił i stanąć do rozgrywek. Wyłonieni zwycięzcy otrzymali drobne upominki a pozostali uczestnicy raczyli się pysznymi lodami.

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,wewnetrzne-zawody-tenisa-stolowego

czytaj dalej... na temat: Wewnętrzne zawody w tenisa stołowego

Foresterium

Utworzono dnia 08.07.2022

Chętnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie ŚDSu w Zagórzu. Wraz z innymi ośrodkami zwiedzaliśmy nowo powstałe Centrum Kultury FORESTERIUM. Można tam spotkać się z historią podaną w bardzo nowoczesnej formie (żywe obrazy, sala kinowa, stanowiska VR) Obiekt znajduje się w sąsiedztwie ruin klasztoru karmelitów co stanowi niewątpliwie dodatkową atrakcję. Polecamy to miejsce :)

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,foresterium

Byliśmy w Lesku

Utworzono dnia 08.07.2022

Sobótkowe spotkanie stało się doskonałym pretekstem by odwiedzić naszych przyjaciół ze srodowiskowego Domu Samopomocy w Lesku. Wspólne ognisko, śpiew i taniec to wyśmienite warunki do dobrej integracji. Część z nas skorzystała także z kąpieli na leskim basenie.

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,bylismy-w-lesku

czytaj dalej... na temat: Byliśmy w Lesku

Miś i Zbyś

Utworzono dnia 14.06.2022

Inspiracją do powstania w naszym ośrodku nowego programu edukacyjno - kulturalnego był Dzień Dziecka oraz setna rocznica urodzin Zbigniewa Rychlickiego (pochodzącego z Orzechówki autora grafik do ponad stu książek dla dzieci).

Przygotowaliśmy spektakl o przygodach najpopularniejszego polskiego misia - Misia Uszatka. Odwiedziliśmy przedszkola w Bliznem, Jasienicy Rosielnej, Woli Jasienickiej , Orzechówce i Starej Wsi, a także mieliśmy przyjemność występować na oddziale dziecięcym brzozowskiego szpitala. Wszędzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci za co serdecznie dziękujemy. Dzieci chętnie włączały się w rozmowy na temat powstawania miodu czy chleba. Z zainteresowaniem słuchały prezentacji na temat książek powstałych dzięki panu Zbigniewowi i z przyjemnością obejrzały odcinek serialu animowanego o przygodach Uszatka.

To działanie przyniosło wiele satysfakcji nie tylko oglądającym, ale i nam samym. Dziękujemy :)

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,mis-i-zbys

Piękno zamknięte w koronce

Utworzono dnia 03.06.2022

Wśród laureatów VI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej “Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2022 znalazła się nasza uczestniczka Pani Michalina Bober. Jej praca uzyskała Nagrodę Pracowni Rękodzieła Artystycznego GOKiB Krasne, za innowacyjne i inspirujące wykorzystanie technik rękodzielniczych do tworzenia nowatorskich prac. Gratulujemy!

https://blizne.naszsds.pl/galeria/g,piekno-zamkniete-w-koronce

link do opisu rozstrzygnięcia konkursu:

https://gokkrasne.pl/?p=48552&fbclid=IwAR2EGtf1qKB0uhKSQBZKsB3Ht4tIQR4jyUt6x5pKNMmZPEVp4B4qCW5fgeM

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 25

W tym miesiącu: 49

W poprzednim miesiącu: 114

Wszystkich: 7030

Strona główna - Powiatowy Urząd Pracy w BrzozowiePowiatowy Urząd Pracy w Brzozowie

https://brzozow.praca.gov.pl/
 

Gmina Jasienica Rosielna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej

gov.pl

gov.plSerwis Rzeczypospolitej Polskiej